Menu
Your Cart

Doğal Geleneksel Tahin - 470 ml

Doğal Geleneksel Tahin - 470 ml
Doğal Geleneksel Tahin - 470 ml
-21 % Stokta Yok
Tamamen Yerli Üretim
100% Doğal Ürün
Tarım İlacı Yok
Doğal Geleneksel Tahin - 470 ml

% 100 Manavgat'ın (Ata Tohumu) Altın Susamından geleneksel yöntemlerle, Ardıç Ağacı Odun ateşinde kavrularak üretilmektedir.

Susamlar değirmene geldikten sonra bir dizi işlemden geçmek için önce elenip yabancı otlardan ayrılırlar. Soğuk suda iki kez yıkanıp yine soğuk suda bir gece bekletilirler. Bu işlem kabuklarından ayrılabilmeleri için ilk aşamadır. Fabrikasyon üretimde çabuk ayrılması için tuzlarlar. Bizde bekleyen ve  şişen susamlar tuz! kullanılmadan kovalarla fırına gider. Ardıç Ağacı odununun tütsüsü ile yaklaşık 400 derece fırında tek tek altüst edilerek yaklaşık 1,5 saat kavrulurlar. İkinci bir kavurma işlemi yapılmaz zira tahin acı olur. Kavrulan susamlar otomatik elekte kabuklarından ayrılırlar ve tekrar dinlenmeye alınırlar. Tam soğumadan değirmende öğütülerek tahin paketlenir.


Manavgat susamının yağ oranı %50-60 oranındadır. Sair susamlarda ise bu oran %30-40 civarındadır. Tahinimiz, dünyaca tanınan ve onaylanmış coğrafi etiketlenmiş  %100 Manavgat Altın Susamından üretilmektedir. Hiçbir katkı maddesi, kimyasal ve farklı bir yağ kullanılmamaktadır.

Alerjik bünyelerin kullanmaması gerekir.

Ürün Özellikleri
YöresiManavgat

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Tüm Ürünlerde Geçerli Havale/EFT İle Ödemelerde Ek %2 İndirim
En Çok Satılan Ürün
114,95TL
144,99TL